Emo

10. března 2011 v 22:49 |  EMO
Emo je styl, který se týká hlavně hudby, ale patří k němu i styl oblékání a chování.
Fanoušci ema se nazývají emo-kids.
Emo je v podstatě zkratka pro emoce. Emoce jsou vyjádřeny v projevu, ale nejvíce v textech. Tenhle styl hrají jen kapely, které se nestydí dávat své emoce najevo a hlavně se nepřetvařují.
Je to jednoduše emocionální projev. Není to jen o hudbě a oblečení, ale hlavně o osobnosti.
V angličtině může také výraz "emo" znamenat i nešťastný a melancholický stav mysli.
U emo jedinců se také poměrně často vyskytují deprese a sebedestrukční skolny, jako například řezání žil apod.
Emo jako nadávka - Na internetu se v poslední době často vyskytuje výraz emo jako urážka vztahující se na lidi, kteří se ostatním jeví jako psychicky labilní nebo prostě jen rozebírají své osobní pocity na veřejných diskuzních fórech.
Mno jinak můj osobní názor na emo a emo kids si můžete přečíst zde.

Emo je styl rockové hudby, obvykle se vyznačuje melodickou muzikou a výraznými, často zpovědními texty. Vznikl v polovině osmdesátých let dvacátého století z hnutí hardcore punk ve Washingtonu DC, kde byl znám jako "emocionální hardcore" nebo "emocore" a propagoval kapely jako Rites jara a Embrace.
Jak šel Emo styl ruku v ruce se stylem současných amerických kapel punk rocku, tak se jeho zvuk a význam posunul a změnil. Míšením se s pop punkem a indie rockem byl kolem roku 1990 prezentován skupinami jako jsou Jawbreaker a Sunny Day Real Estate. Do poloviny roku 1990 se dále style EMO rozvíjel hlavně ve středních Spojených státech, kde se několik nezávislých nahrávacích společností začalo specializovat v tomto stylu.
Emo styl se dostal do hlavního proudu kultury kolem roku 2000 s prodejními úspěchy Jimmy Eat World a Dashboard Confessional. Také vznik žánr "SCREAMO". V posledních letech se pojem "EMO" stal častou kritikou novinářů, různých umělců a skupin různorodých stylů a zvuků.
Kromě hudby je výraz "EMO" často používán více obecně. Znamená zvláštní vztah mezi fanoušky a umělci a popisuje aspekty související módy, kultury a chování.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama