GoThIc

11. března 2011 v 22:40 |  GOTHIC
Mají rádi temno, smrt, sebepoškozování, žiletky, rock, punk, a ghotic metal a někteří říkají, že to jsou anděle smrti. Hledají krásu v tom, kde jiní lidé vidí jenom utrpení, smutek, odpor…Jejich způsob života, myšlení, oblékání a líčení asi normální smrtelník.


Název ghotic pochází z anglického ghos, což v překladu znamená duch. Toto pojmenování si zasloužili pravděpodobně od líčení a zálibě v hřibovech a smrti. Někteří lidé nepoužívají pojmenovaní ghotici nýbrž gothici a tento název ma původ od germánského kmene Vizigótu, kteří se označovali goths. V renesanci byl přívlastek gothic používan jako označení člověka, který je barbarský, bez vzdělání a dobrého vkusu. Někomu tento název může připomínat i výtvarný sloh goticu.
Ghotici milují černou a bílou barvu, proto své oblečení i líčení ladí do těchto barev. Ghotický styl líčení spočívá v bílém make-upu nebo pudru, černé řasence a rtěnce, výrazných černých linkách a černém laku na nehty. Ghotické dívky můžeme spatřit v černých šatech, které jsou na různé vázaní a jsou všemožně propracovány, ale obleknou i kalhoty a hlavně nosí mohutné boty na platformě.

Šperky mají černé nebo stříbrné. Jsou tvořeny perlami, kameny, draky, kříži nebo pentagramy.


Fascinuje je smrt, nadpřirozeno a v noci se vydávají ven nejčastěji na hřbitovy, kde posedí se stejně "postiženými" lidmi i sami někdy až do rána. Nezdá se jim, že jsou jiní, že dělají něco jinak - něco šíleného! Prostě takhle žijí!

Lidé si myslí, že jsou to jenom puberťáci, ale většina ghotiků pubertou jako takovou prý ani neprošla, dospívají dříve a ví i chápou věci o kterých většina jejich vrstevníků nemají ani potuchy... Ghotici však nejsou pouze puberťáci, ale ghotici jsou dospělí lidé i starší... například důchodci, nepoznáte to u nich tak jako u těch lidi mladšího věku. Práci vyměnili za samotu, neukazují se moc ve dne venku, nemají potřebu se předvádět!!!


Ale ghotici jsou také lidé, neměli bychom je odsuzovat za to, že jsou jiní... Uznávám, že mi taky přijde ujeté v létě chodit v kabátě i když venku praží slunce a v noci místo zaslouženého odpočinku a spánku procházet všechny hřbitovy v okolí. Jestli to někoho i přes to baví tak proč ne, třeba tím může najít i smysl svého života… Někteří lidé se na to fakt hodí, ale někteří se naopak nechají stáhnout nějakým kamarádem a potom jsou smutní a nešťastní... Já mám kamarádku, která o sobě říká, že je ghotička, ale v poslední době mi tak nepřipadá obléká se úplně normálně a už se s námi i ve škole směje, ale když se podívám na její pořezané ruce de z toho docela strach….Myslím si, že to nemá cenu a je lepší užívat si života dokud můžete a být vděční, že jsme zdraví a máme rodiče, kteří nás mají rádi a kamarády se kterýma se můžeme pobavit! Pomýšlet na sebevraždy a jak si nejlépe ublížit je blbost! Život je krásný a krátký tak si ho užívejte naplno dokud můžete!!!!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 foxiss foxiss | Web | 23. dubna 2011 v 14:28 | Reagovat

Ach, zastreľte ma, lebo sa zastrelím sám :-D Vďaka takým ľuďom, ako ty, vznikajú nedorozumenia a klamstvám, vieš o tom?..

1.Názov Gothic nepochádza:
- od anglického slova ghost (Tento omyl vznikol pravdepodobne na základe stereotypu, že všetci gothici musia mať svetlú pokožku. Nie je to pravda, prívrženci subkultúry môžu byť aj aziati, černosi...ktorým sa často zvykne hovoriť Goths of colour)
- gótskeho kmeňa
- gotického slohu
Subkultúra bola pomenovaná na základe recenzie, kde chcel autor pomenovať nový zvuk vyvíjajúcej sa hudobnej scény v Anglicku.

2.Gothicom sa človek nerodí a rovnako gothica nie je životný štýl, jediný spôsob "lifestyle- u" je byť súčasťou subkultúry a tým cela "lifestyle - ová" záležitosť končí.

3.Tým, že Gothická subkultúra nie je spôsob života, spája rôznych ľudí s rôznymi náboženskými predstavami. Gothic nemusí byť satanista, satanizmus patrí ku Gothickej subkultúre rovnako ako akékoľvek iné náboženstvo.

4. Gothická subkultúra nie je o depresiách, sebapoškodzovaní, sklonoch k samovražde, či pití krvi. Ak niektorým problémom človek trpí, mal by vyhľadat odbornú pomoc.

5. Gothici nemusia nosiť výlučne čiernu farbu. Populárne sú aj rôzne kombinácie s bielou, červenou, neónovo ružovou...je to hlavne o osobných preferenciách.

6. Morbid Art a Dark Art nemajú nesúvisia s Gothickou subkultúrou. Vo všeobecnosti sa za "gothické" obrázky považujú fotografie prívržencov Gothickej subkultúry.

7. Gothici sú len obyčajní ľudia, nespája ich žiadna špecifická životná udalosť, žijú život ako každý iný človek, môžu mať rodinu, zamestnanie, bežné koníčky...

8. Gothická subkultúra nemusí byť LEN o hudbe, ale HLAVNE o hudbe

Viac informácií:
http://strangeisnotacrime.blog.cz/
http://sinister-death.blog.cz/

2 Elisabeth Rose Elisabeth Rose | Web | 27. dubna 2011 v 16:11 | Reagovat

Dakujem, že o nás dalej roznášaš tieto bludy...

Píše sa to GOTHIC a nie ghotic... Goths nepočúvajú punk, rock a ani ghotic metal... Goths počévajú: deathrock, goth rock, post punk, horror punk a dalšie... Slovo gothic nepochádza od slova ghost (ani ghos v tvojom prípade)... Slovo gothic vymyslel manažér skupiny Joy Division. Gothic nie je o sebapoškodzovaní, samovraždách, depresiách a ani o cintorínoch... Možno niektorí majú depresie, ale rozhodne to nie je pre to, že sú goths! A tie cintoríny - niekto tam chodí rád niekto nie... Goths nenosia len čiernu... Môžu nosiť aj iné farby... Ja napríklad mám rada modru alebo fialovú... To záleží na človeku... Gothická subkultúra je o HUDBE! Nie je to spôsob života či zmýšlania... Gothici sú normálni ľudia, majú radi umenie a sú uplne ok... Nechodíme len v noci von... ako som už písala SME NORMALNI LUDIA!

To je všetko... Prosím až budeš zase niečo o tom písať dám ti sem pár dobrých stránok kde nájdeš viac info:
http://www.sanctuary.cz
http://www.goth-klub.blog.cz
PS: na goth klube sa dostaneš na dalšie kvalitné blogy...

3 Kikinka Kikinka | 1. května 2011 v 20:31 | Reagovat

[1]: Tak se omlouvá pokud to sou bludi tak je smažu.Aomlouvam se!!!

4 Kikinka Kikinka | 1. května 2011 v 20:32 | Reagovat

[2]: Také se omlouvam.

5 foxiss foxiss | Web | 1. května 2011 v 20:34 | Reagovat

[3]: V pohode. Priznať si chybu je pekné :-) Mrkni na tie odkazy, možno sa dozvieš niečo zaujímavé ^^

6 Kikinka Kikinka | 1. května 2011 v 20:43 | Reagovat

[5]: Ok.Dekuji.:D

7 Chloë Noir Chloë Noir | Web | 3. května 2011 v 17:13 | Reagovat

Dievča, skutočne si ma potešila. už dávno som sa nestretla s ospravelenením sa a s ochotou :) To je dôkaz vyspelosti ;)

8 arashikyuketsukineko arashikyuketsukineko | 4. března 2012 v 12:04 | Reagovat

Gothici jsou opravdu zvláštní lidé, s velice úžasným  způsobem oblékání  a úžasným vnímáním světa. A ty kecy o řezání, jakémkoli způsobu sebepoškozování a tak...za to bych vraždila. Člověk nemusí být Gothic ani Emo, aby se sebepoškozoval!

9 kris kris | E-mail | 16. srpna 2014 v 15:12 | Reagovat

Co je to tady za plané žvásty ? myslím si že člověk který tu psal tento článek nemá o gotickém stylu ani páru . je to spíše k smíchu pro lidi kteří žijí tímto stylem života . Ano milujeme černou a bílou barvu ladíme tak své oblečení a líčíme se tak . ale že by jsme po nocích obcházely hřbitovy to je pro mne novinkou . Příště prosím až zase někdo bude něco takového chtít napsat ať si alespoň někde přečte co slovo gothic vlastně obnáší

10 Yumiko Yumiko | 4. srpna 2016 v 22:25 | Reagovat

hej...klid...přiznala svou chybu tak se vy gothici neposerte...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama