Jaký je rozdíl mezi scene a emo.

10. března 2011 v 21:58
Jaký jej rozdíl mezi scene a emo? Jak se pozná scene girl/ scene boy? Chceš vyzkoušet scene style a nevíš, jak na to? Čti dál, ale pamatuj, i scene je styl žití, nejsou tu žádná dogmatická pravidla "co musíš" a "co nesmíš".
Není divu, že si spousta lidí plete scene a emo, někdy dokonce i sami ti, kteří scene/ emo jsou, resp. se tak oblékají, češou a líčí. V článku o emo jsme už psali o pozérech, ty nechme teď stranou, a pojďme se podívat, co s vlasy, make-upem a oblečením ve stylu scene. Nezapomeňte ale, že jakýkoliv styl, včetně scene, nebude stylem, dokud ho nebudete žít. Nicméně stejně jako nejsou pravidla stylu, nejsou ani žádná pravidla, která by vám zakazovala tento styl vyzkoušet nebo jednou za čas provětrat. Pak ale budete mít look scene, ale nebudete praví scene. Není problém, pokud po tom netoužíte.


Rozdíl scene X emo

Scene človíček je veselý, společenský a miluje zábavu. Emo je v depresi ze světa a z komerce, ikdyž jak jsme psali, ani emo nemá zákaz veselí. Nicméně radost ze života je téměř synonymem ke scene stylu. Od toho se odvíjejí také barvy, make-up, účes a doplňky. Co mají ale společné, je odmítavý postoj k drogám, alkoholu a tabáku.

Scene oblečení

Scene móda se vyznačuje mixem všeho - barev, střihů, materiálů s velkým množstvím výrazných doplňků (sponky, čelenky, náramky, korále - hlavně výrazné, aby byly co nejvíc vidět).
Scene gilrs chodí převážně v krátkých sukních (aby zvýraznily svou ženskost), k nim je možné přidat legíny nebo barevné, co nejstrakatější podkolenky/ nadkolenky. Samozřejmě, že špatně nejsou ani kalhoty nebo tříčtvrťáky, ale zase by měly být holčičí, a když třeba trochu skate, tak ne o tři čísla větší. Šup na ně s barevným strakatým páskem a půl oblečku je hotovo.
Scene boy to mají snazší, jako vždy, preferují úzké kalhoty - roury, ke kterým platí opět výrazný pásek.Scene top

Trička, košile, bundy, mikiny a svetry se vyznačují barvami a potisky. Hlavně u triček hrají prim názvy kapel a obrázky animovaných postaviček.

Scene boty

Podpadky podtrhují ženskost a prodlužují nohy, stará pravda, a proto se jich nezříkají ani scene. Chodit v nich ale celý den po městě nebo po škole není právě pohodlný zážitek, a tak tu jsou balerínky nebo kecky, které jsou ideální i k sukni. Úplně nejlepší jsou takové, co mají potisk, podrážku v jiné barvě než svrchní materiál, a doma si k nim vyměníš tkaničky tak, aby byla každá jiná. Je jasné, že takovéhle botky nejsou nejlevnější, ale to by nebyly scene, aby nevzali do ruky fixu a boty si zkrátka neupravili. To je jedna z dalších módních věcí, buď originální a své oblečení originálně nakombinuj i uprav.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama